İstanbul Antika Halı Yıkama Beşiktaş Sarıyer Şişli Bahçelievler
Menü

0 212 691 08 340 543 384 93 06

page-banner

BİLGİ DETAY

Mecidiyeköy Halı Yıkama: Halı Bakımı ve Püf Noktaları

Mecidiyeköy Halı Yıkama: Halı Bakımı ve Püf Noktaları

Mecidiyeköy halı yıkama olarak bu makalemizde siz değerli Mecidiyeköylü müşterilerimiz için halı bakımı ve halı yıkama zamanı ile alakalı birkaç ipucu vermek istiyoruz. Evlerimizin en önemli dekorasyon eşyalarından biri olan halıların bakımıyla ilgili önemli ipuçlarını paylaştık. İşte, halıyı temizlemek için hemen yapabileceğiniz basit adımlar. Halıyı vakumlamak için elektrikli süpürge kullanın. En az iki günde bir temizleyin, böylece kirlerin temizlenmesi daha kolay olacaktır. Aynı zamanda lekeler var ise eskimemiş olacaktır. Evde halı yıkama işlemi için belli bir zaman ayırmanız gerekmektedir. Eğer halınızı kendiniz yıkamak için zaman bulamıyorsanız, profesyonel bir halı yıkama hizmeti için Mecidiyeköy halı yıkama olarak bizi istediğiniz zaman 0 212 691 08 34 - 0 536 812 07 43 nolu telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.

Halı pozisyonunu ayda en az bir kez değiştirin. İnsanların nadiren geçtiği halıyı değiştirin, böylece halının rengi solmaz ve eşit olarak temizlenebilir. Halı pozisyonunun doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Güneş ışınları, halının renginin kolayca solmasına neden olur. Halıyı zemine sererken güneşi de iyi hesaplamalısınız. Küf kokusu veya diğer hoş olmayan kokuları gidermek için, halı yüzeyinde kabartma tozu serpiştirmeyi deneyin. 30 dakika sonra tozu bir elektrikli süpürge ile temizleyin. Kabartma tozu, halıdaki kokuyu giderecektir. Halıyı temizlemek kolay. Önemli olan, onu temizlemek için gereken zamanı ayırmaktır, biriken kir, doğal olarak temizlenmeyi zorlaştırır. Bu yüzden, halı yıkama işlemini geciktirmeyin, özellikle yoğun misafir sonrası halılar daha da çabuk kirlenmektedir.

Halıyı ne sıklıkla yıkamalıyız?

Mecidiyeköy halı yıkama olarak tavsiyemiz; halılarınızı en az 6-8 ayda bir yıkatmanızdır! Peki neden? Birçok insan halıların nasıl kullandığına bağlı olarak, 6-8 ayda bir süpürge/vakum ile temizliyor. Bu işlem yalnızca halıdaki üst tozu temizlediği için bu süreyi daha da aşağıya çekmek gerekir. Halı temizlemek için en ideal zaman aralığı ise ayda bir olmalıdır.

Evde Halı Temizlemenin 8 Kolay Yolu

Halılar, odada estetik değer katabilen ev eşyalarından biridir. Buna ek olarak, halı da TV izlerken, çocuklar ile oynamak ve diğer faaliyetler içinde yapmak daha rahat ederken vücudun zemine maruz kalmaması için bir üs olarak yararlıdır. Bununla birlikte, halılar uygun şekilde işlem görmezse bakteri ve mikropların bir sıcak yatağı olabilir. Halı bakımı özel işlem gerektirir, ancak bunun yapılması zor olduğu anlamına gelmez. Bu, evde halı temizliğini ve halının ömrünü uzatmak için doğru ve kolay bir yoldur.

1. Halı Yerleşimi

Halının kirlenmesini önlemek halı bakımıdan daha iyidir. Yani, birçok mikropların maruz kaldığı halılardan kaçınmak, insanlar tarafından nadiren geçirilen eve yerleştirilmelidir. Halıların tüm aktivitelerin yapıldığı normal bir yere monte edilmesinden kaçının. Bakteri bakterilerden halıya aktarmaktan kaçınmak için halıyı ayakkabı rafının yanına koymayın. Halıyı yatak odasına, işe ya da oturma odasına yerleştirmenizi öneririz.

2. Halı Üzerinde Ayakkabı İle Dolaşmayın

Özellikle gün boyu seyahat ettikten sonra hala ayakkabı veya sandalet giyiyorsanız halıya basmayın veya yürümeyin. Ayakkabıların tabanı kirlidir ve mikropların yapışmasını ve uzun süre durmasını sağlar.

3. Paspasın yerleştirilmesi

Evin girişine daha fazla mikrop girmesini önlemek için paspasın ev girişinin önüne yerleştirin. Ama evin her kapısına koymayın. Girişin önünde, mutfak ve banyo kapısının yanında. Paspasları düzenli olarak yıkayın.

4. Lekeleri Temizleme

Lekeyi halıya sürmeyin, çünkü sadece lekenin daha geniş yayılmasını ve malzemeye zarar vermesini sağlar. Lekeyi vapur motoru ile temizleyebilirsiniz. Direkt ısı buharı sadece lekeli kısımda. Sıcak buhar lekeyi yumuşatır, böylece temizlemesi daha kolaydır. Ancak bu yol sadece yeni lekeler için geçerlidir. Eski lekeler için, çamaşırları yıkayarak temizlemenin tek yolu.

5. Rutin Halı Yıkama

Halılarınızı yılda en az iki defa düzenli olarak yıkayınız. Halıyı, yaz mevsiminde yıkamanız tavsiye edilir, çünkü güneş, halıyı daha iyi bir şekilde kurutur. Nemli halı, bakteriyel yuvalamanın en gözde yeri olacaktır.

6. Halı Boyaları Üzerine İlk Yardım

İçecek veya yiyecek dökülürken ve halıda hemen temizleyin, bu yüzden zaten inatçı leke haline gelmez. Limon suyu, tuzlu su veya sirke ile karıştırılmış su gibi doğal maddeler kullanabilirsiniz.

7. Yumuşak Formül

Halıyı hasarsız tutmak için daima doğal temizleme sıvıları veya yumuşak bir formül kullanın. Sadece inatçı lekeler için sert bir temizleyici kullanın.

8. Vakum

Günlük bakım için, halıyı her öğleden sonra veya gece elektrikli süpürge ile temizleyin. Tüm aktiviteler yapıldıktan sonra günün sonunda halıyı temizlemeniz tavsiye edilir.

Ekonomik Fiyatları İle Halı Yıkama İçin;

Kirli halıları en uygun halı yıkama fiyatları ile yıkamak ister misiniz? O zaman Mecidiyeköy halı yıkama olarak doğru yerdesin. Firmamız, halınızdaki her türlü lekeyi temizlemeye garanti ederek hizmet sunmaktadır. En düşük fiyatlı halı yıkama hizmeti sunmakta olan ve profesyonel olarak eğitilmiş bir ekibi olan firmamız;. Kullandığı yüksek teknoloji ekipman ve makineler sayesinde, size eşsiz bir halı yıkama hizmeti sağlamaktadır. Mecidiyeköy halı yıkama telefon: 0 212 691 08 34 - 0 536 812 07 43


ETİKETLER: Mecidiyeköy Halı Yıkama , Mecidiyeköy Halı Yıkama Yerleri , Mecidiyeköy Halı Yıkama Firmaları , Mecidiyeköy Halı Yıkamacılar , Mecidiyekoy Halı Yıkama Fiyatları , Şişli Mecidiyeköy Halı Yıkama , Halı Yıkamacı Mecidiyeköy , Halı yıkama Mecidiyeköy , Mecidiyeköyde halı yıkama ,