İstanbul Antika Halı Yıkama Beşiktaş Sarıyer Şişli Bahçelievler
Menü

0 212 691 08 340 543 384 93 06

page-banner

HİZMET DETAY

EL DOKUMA ANTİKA HALI YIKAMA

EL DOKUMA ANTİKA HALI YIKAMA

Antika Halı Nedir? Antika Halılar Nasıl Yıkanır ve Yıkanmalıdır?

Antika Halı Nedir ?

Antika Halılar Nasıl Yıkanır? Bir halının antika halı kategorisinde değerlendirebilmemiz için 1920’ li yıllarından önce yapılmış olması gerekmektedir. Ancak sadece 1920’li yıllarda yapılan bir halı olması yeterli midir? derseniz; tamamen yeterli bir kıstas değildir. Bir halının antika halı kategorisinde yer alıp aynı zamanda da değerli olabilmesi için kimyasal boyalar kullanılmadan, el dokuması tekniği ile, farklı malzemeler kullanılarak ve özel motifler ile işlenerek yapılmış olması da bir o kadar önemlidir. Bu sebepledir ki; daha çok 1860- 1870 yılları arasında üretilmiş halılar daha çok antika halı olarak değerlendirilmektedir.

Ülkemizde ve dünyada oldukça fazla meraklısı olan ve bu meraklılarının yüksek bütçeler ayırarak satın aldıkları antika halıların yıkanması ve temizliği nasıl olmalıdır? Antika halıların diğer halı yıkama yöntemlerinden farklı olarak yıkanması net bir gerçektir. Eğer antika halılarınızı daha uzun süreler görselliğinin bozulmadan muhafaza etmek istiyorsanız; sık sık bakımını yapmanızın yanında yıkanma esnasında itinalı olmanız ve profesyonel bir şekilde yıkatmanız gerekir. İşinin ehli halı yıkama firmaları antika halıları diğer halılardan farklı yöntemler ile yıkarlar. Sulu sistem ile direkt yıkanan halıların yıpranması çok daha hızlı bir hal almasına sebep olacaktır. Bunun yerine, steam vakum adı verilen, güçlü vakum makinesi kullanılarak en düşük seviyede vakumlanarak temizleme işleminin yapılması en doğru yöntemdir. Bunun yanında antika halıların ıslak olarak bırakılması üzerinde oluşabilecek lekeler, el dokuması özelliğinde yıpranmalar gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşılmasına sebep olabilir.

Antika Halı

Kısacası, görselliği ve değerli özellikleri olması ile cezbeden antika halılara diğer halılardan fazla bütçeler ayırarak sahip oluyorsak; muhafaza ederken bakım ve temizlik sürecinde yıkanmasına da gereken özeni göstermemiz gerekmektedir. Böylece antika halılar, görselliğinden ve değerinden hiçbir şey kaybetmeden hatta daha da değerlenerek uzun yıllar muhafaza edilebilir.

Ekonomik fiyatları ile İstanbul Avrupa Yakası Antika Halı Yıkama Fabrikası. Şişli, Bahçelievler, Beşiktaş Beylikdüzü Avcılar, Bakırköy halı yıkama fabrikası telefon: 0 212 691 08 34 / 0536 812 07 43


ETİKETLER: Antika halı , Antika Halı yıkama , Antika Halı Nedir , Antika Halılar , Antika Halılar Nasıl Yıkanır ,